Tuesday, July 23, 2013

MINGGU 29 (2013)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL T4/SEJARAH T4/PENGAJIAN AM T6RK4

MINGGU 29

Tarikh
15.07.2013 (Isnin)
Kelas
4K4
Masa
07.05pg-08.05pg
Subjek
Sejarah
Tajuk
Bab 6: Pembentukan Kerajaan Islam dan Sumbangannya
        6.3: Kerajaan Turki Uthmaniyah
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyatakan latar belakang pembentukan Kerajaan Turki Uthmaniyah.
ii)                  Menyatakan sumbangan kerajaan Turki Uthmaniyah.
iii)                Menyatakan faktor  yang membolehkan kerajaan Turki Uthmaniyah menyebarkan Islam ke Eropah.
Hasil Pembelajaran
Membolehkan pelajar menghuraikan sumbangan Kerajaan Turki Uthmaniyah.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang Kerajaan Bani Abbasiyah.
Aktiviti
Pembentangan, sumbangsaran dan membuat latihan.
ABM
Papan hitam, buku teks, buku rujukan
KBKK
Menghuraikan, menyenaraikan.
Nilai/unsurtingkah laku patriotisme
Kebijaksanaan menyusun strategi untuk kestabilan negara.
·         Membuat perancangan yang bijak.
Istilah/Konsep
Fatwa, ghazi.
Refleksi Kendiri
60%pelajar memahami topik yang diajar. 40% pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


Tarikh
15.07.2012 (Isnin)
Kelas
6RK4
Masa
09.25pg-10.25pg
Subjek
Pengajian Am
Tajuk
Latihan esei:- tema pertahanan: Dasar Kanak-kanak.
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Mengetahui maksud Dasar Kanak-kanak.
ii)                  Menerangkan faktor-faktor yang menyababkan Dasar Kanak-kanak dibentuk.
iii)                Menghuraikan kepentingan penggubalan Dasar Kanak-kanak kepada masyarakat.
Hasil Pembelajaran
Mengetahui teknik menjawab esei dengan baik.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang Badan Perundangan Persekutuan.
ABM
Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat perbincangan dan memberi  latihan kepada pelajar.
Penerapan Nilai
Nilai kerjasama.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Terdapat segelintir pelajar yang masih lemah dalam membuat esei dan memerlukan bimbingan guru.


Tarikh
16.07.2013 (Selasa)
Kelas
4K2
Masa
07.05pg-08.05pg
Subjek
Pendidikan Moral
Tajuk
Bab 3: Nilai Berkaitan Dengan Alam Sekitar
       3.3: Nilai Kemapanan Alam Sekitar
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyedari kepentingan manusia perlu menguruskan tanah secara bertanggungjawab.
ii)                  Membantu dalam mencegah ala mini daripada terus tercemar.
iii)                Menjaga alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Hasil Pembelajaran
i)                    Menjaga dan menguruskan alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai keharmonian antara manusia dengan alam sekitar.
ABM
Buku teks, Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat penerangan, soal jawab dan memberi latihan kepada pelajar serta membuat aktiviti berkumpulan.
Penerapan Nilai
Nilai kemapanan alam sekitar.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


Tarikh
16.07.2013 (Selasa)
Kelas
4K9
Masa
08.05pg-09.05pg
Subjek
Pendidikan Moral
Tajuk
Bab 3: Nilai Berkaitan Dengan Alam Sekitar
       3.3: Nilai Kemapanan Alam Sekitar
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyedari kepentingan manusia perlu menguruskan tanah secara bertanggungjawab.
ii)                  Membantu dalam mencegah ala mini daripada terus tercemar.
iii)                Menjaga alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Hasil Pembelajaran
i)                    Menjaga dan menguruskan alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai keharmonian antara manusia dengan alam sekitar.
ABM
Buku teks, Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat penerangan, soal jawab dan memberi latihan kepada pelajar serta membuat aktiviti berkumpulan.
Penerapan Nilai
Nilai kemapanan alam sekitar.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


Tarikh
16.07.2012 (Selasa)
Kelas
6RK4
Masa
10.25pg-10.55pg
Subjek
Pengajian Am
Tajuk
Latihan esei:- tema pertahanan: Dasar Kanak-kanak (sambungan)
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Mengetahui maksud Dasar Kanak-kanak.
ii)                  Menerangkan faktor-faktor yang menyababkan Dasar Kanak-kanak dibentuk.
iii)                Menghuraikan kepentingan penggubalan Dasar Kanak-kanak kepada masyarakat.
Hasil Pembelajaran
Mengetahui teknik menjawab esei dengan baik.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang Dewan Undangan Negeri.
ABM
Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat perbincangan dan memberi  latihan kepada pelajar.
Penerapan Nilai
Nilai kerjasama.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Terdapat segelintir pelajar yang masih lemah dalam membuat esei dan memerlukan bimbingan guru.


Tarikh
17.07.2013 (Rabu)
Kelas
6RK4
Masa
07.05pg-08.05pg
Subjek
Pengajian Am
Tajuk
Topik 4: Sistem Dan Struktur Pemerintahan
a)      Badan Perundangan Negeri: Dewan Undangan Negeri
Set Induksi
Pengenalan Badan Perundangan Negeri dan memaparkan contoh-contoh gambar Dewan Undangan Negeri bagi negeri-negeri tertentu sahaja.
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Mengenalpasti  komponen Badan Perundangan Negeri.
ii)                  Menjelaskan tentang fungsi dan kelayakan untuk menjadi ahli Dewan Undangan Negeri.
iii)                 Menghuraikan prosedur penggubalan undang-undang dalam Dewan Undangan Negeri serta pembubaran Dewan Undangan Negeri.
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat menghasilkan satu bentuk pemahaman yang baik tentang sistem perundangan negara.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang Badan Perundangan Persekutuan: Parlimen.
Kemahiran Belajar
Mengenalpasti dan  membuat penilaian.
ABM
Slaid power point, buku teks pra-u, buku rujukan pengajian am (Ilmu Bakti), internet dan lembaran kerja.
Aktiviti
Penerangan, perbincangan, sumbangsaran dan membuat latihan.
Penerapan Nilai
Nilai patriotisme (kemakmuran dan kegemilangan negara, kejituan idea membentuk negara), kerjasama dan hormat-menghormati.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang dijar








Tarikh
17.07.2013 (Rabu)
Kelas
6RK4
Masa
07.05pg-08.05pg
Subjek
Pengajian Am (Tutorial)
Tajuk
Topik 4: Sistem Dan Struktur Pemerintahan
b)      Badan Perundangan Negeri: Dewan Undangan Negeri
Set Induksi
Pengenalan Badan Perundangan Negeri dan memaparkan contoh-contoh gambar Dewan Undangan Negeri bagi negeri-negeri tertentu sahaja.
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)        Mengenalpasti  komponen Badan Perundangan Negeri.
ii)                  Menjelaskan tentang fungsi dan kelayakan untuk menjadi ahli Dewan Undangan Negeri.
iii)                 Menghuraikan prosedur penggubalan undang-undang dalam Dewan Undangan Negeri serta pembubaran Dewan Undangan Negeri.
Hasil Pembelajaran
Pelajar dapat menghasilkan satu bentuk pemahaman yang baik tentang sistem perundangan negara.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang Badan Perundangan Persekutuan: Parlimen.
Kemahiran Belajar
Mengenalpasti dan  membuat penilaian.
ABM
Slaid power point, buku teks pra-u, buku rujukan pengajian am (Ilmu Bakti), internet dan lembaran kerja.
Aktiviti
Penerangan, perbincangan, sumbangsaran dan membuat latihan.
Penerapan Nilai
Nilai patriotisme (kemakmuran dan kegemilangan negara, kejituan idea membentuk negara), kerjasama dan hormat-menghormati.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang dijar



Tarikh
18.07.2013 (Khamis)
Kelas
4K2
Masa
07.05pg-08.05pg
Subjek
Pendidikan Moral
Tajuk
Bab 3: Nilai Berkaitan Dengan Alam Sekitar
       3.4: Nilai Peka Terhadap Isu-isu Alam Sekitar
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyedari kepentingan meningkatkan kualiti alam sekitar.
ii)                  Menanam sikap prihatin dan peka terhadap isu alam sekitar.
iii)                Mengetahui peranan pelbagai pihak dalam menjaga kualiti alam sekitar.
Hasil Pembelajaran
i)                    Melibatkan diri dengan agensi-agensi berkaitan dalam menjaga kualiti alam sekitar.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai kemapanan  alam sekitar.
ABM
Buku teks, Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat penerangan, soal jawab dan memberi latihan kepada pelajar serta membuat aktiviti berkumpulan.
Penerapan Nilai
Nilai peka terhadap isu-isu alam sekitar.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.



Tarikh
18.07.2013 (Khamis)
Kelas
4K9
Masa
09.25pg-10.25pg
Subjek
Pendidikan Moral
Tajuk
Bab 3: Nilai Berkaitan Dengan Alam Sekitar
       3.3: Nilai Kemapanan Alam Sekitar (sambungan)
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyedari kepentingan manusia perlu menguruskan tanah secara bertanggungjawab.
ii)                  Membantu dalam mencegah ala mini daripada terus tercemar.
iii)                Menjaga alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Hasil Pembelajaran
i)                    Menjaga dan menguruskan alam sekitar dengan sebaik-baiknya.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai keharmonian antara manusia dengan alam sekitar.
ABM
Buku teks, Buku rujukan, papan hitam.
Aktiviti
Guru membuat penerangan, soal jawab dan memberi latihan kepada pelajar serta membuat aktiviti berkumpulan.
Penerapan Nilai
Nilai kemapanan alam sekitar.
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


Tarikh
18.07.2012 (Khamis)
Kelas
6RK4
Masa
10.55pg-11.55pg
Subjek
Pengajian Am
Tajuk
Bab 6: Sistem Kehakiman Malaysia
       6.1: Latar belakang sistem kehakiman
       6.2: Fungsi utama badan kehakiman
       6.3: Bidang kuasa badan kehakiman
       6.4: Personel kehakiman
Objektif P&P
Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-
i)                    Menyatakan latar belakang dan fungsi badan kehakiman.
ii)                  Menghuraikan bidang kuasa badan kehakiman.
iii)                Menerangkan tentang personel kehakiman.
Hasil Pembelajaran
Menghuraikan fungsi fungsi badan kehakiman.
Pengetahuan Sedia Ada
Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang pembubaran Dewan Undangan Negeri.
ABM
Buku rujukan, teks pra-u, papan hitam.
Aktiviti
Penerangan, sumbangsaran dan latihan.
Penerapan Nilai
Nilai patriotisme
KBKK
Menerangkan dan menjana idea.
Refleksi
80%pelajar memahami topik yang diajar. 20%pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


Tarikh
19.07.2012 (Jumaat) - CRK




No comments:

Post a Comment