Sunday, February 27, 2011

Minggu 9 (2011)

miRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


 

PEMULIHAN BAHASA MELAYU T4/PENDIDIKAN MORAL T4


 

MINGGU 8


 


 

Tarikh

21.02.2011 (Isnin)

Kelas

4K3

Masa

08.15pg-09.25pg

Subjek

Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk

Karangan bentuk perbincangan (Masalah kepupusan hidupan liar di hutan simpanan negara kian membimbangkan. Gejala ini dikatakan berpunca daripada sistem undang-undang hidupan liar yang tidak telus. Bincangkan).

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengemukakan isi-isi penting karangan.
  2. Menghuraikan isi penting karangan dan membuat karangan dengan lebih baik.

Hasil Pembelajaran

Mengetahui contoh karangan jenis perbincangan dan membuat karangan dengan baik.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang simpulan bahasa.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai

Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menjana idea.

Refleksi

40% pelajar dapat membuat latihan dengan baik. 60% pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh

21.02.2011 (Isnin)

Kelas

4K6/4S2

Masa

09.45pg-10.55pg/11.30pg-12.40tgh

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.10: Keadilan (sambungan)

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengenalpasti perlakuan atau tindakan yang adil dan saksama dalam pelbagai situasi.
  2. Mempertimbangkan sesuatu secara wajar dan menyeluruh sebelum mengambil tindakan.
  3. Mengamalkan sifat keadilan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran

  1. Menerima amalan keadilan melalui sistem kehakiman negara.
  2. Bersikap adil dalam mengambil tindakan dan membuat keputusan.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kasih sayang.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Keadilan, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran membuat keputusan.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh

22.02.2011 (Selasa)

Kelas

4K1

Masa

08.15pg-09.25pg

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.10: Keadilan

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengenalpasti perlakuan atau tindakan yang adil dan saksama dalam pelbagai situasi.
  2. Mempertimbangkan sesuatu secara wajar dan menyeluruh sebelum mengambil tindakan.
  3. Mengamalkan sifat keadilan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran

  1. Menerima amalan keadilan melalui sistem kehakiman negara.
  2. Bersikap adil dalam mengambil tindakan dan membuat keputusan.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kasih sayang.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Keadilan, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran membuat keputusan.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Catatan: 23.02.2011-25.02.2011 (Sukan Tahunan SMK SERIAN)


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Saturday, February 19, 2011

Minggu 7 (2011)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


 

PEMULIHAN BAHASA MELAYU T4/PENDIDIKAN MORAL T4


 

MINGGU 7


 

Tarikh

14.02.2011 (Isnin)

Kelas

4K3

Masa

08.15pg-09.25pg

Subjek

Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk

Tatabahasa (Sistem Ejaan Dan Imbuhan)

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengenalpasti kesalahan ejaan dan imbuhan berdasarkan ayat yang diberi.
  2. Mengetahui ejaan dan imbuhan yang salah dan membuat pembetulan.

Hasil Pembelajaran

Mengenalpasti kesalahan ejaan dan imbuhan.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang tatabahasa dalam membina ayat berdasarkan perkataan yang diberi oleh guru.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai

Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menjana idea.

Refleksi

70% pelajar dapat membuat latihan dengan baik. 30% pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh

14.02.2011 (Isnin)

Kelas

4K6/4S2

Masa

09.45pg-10.55pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.9: Kasih Sayang

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menerangkan pentingnya nilai kasih sayang dalam perkembangan diri dan kejayaan hidup.
  2. Meyakini bahawa sikap kasih sayang penting untuk kehidupan yang harmoni.
  3. Mengamalkan nilai kasih sayang secara tekal.

Hasil Pembelajaran

Mengamalkan kasih sayang dengan menggunakan pelbagai ilmu secara bersama tanpa menyalahgunakannya.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kerajinan.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Kasih sayang, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran menganalisis.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh

15.02.2011 (Selasa)-Cuti Maulidur Rasul

16.02.2011 (Rabu)

Kelas

4S5

Masa

08.15pg-09.25pg

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.9: Kasih Sayang

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menerangkan pentingnya nilai kasih sayang dalam perkembangan diri dan kejayaan hidup.
  2. Meyakini bahawa sikap kasih sayang penting untuk kehidupan yang harmoni.
  3. Mengamalkan nilai kasih sayang secara tekal.

Hasil Pembelajaran

Mengamalkan kasih sayang dengan menggunakan pelbagai ilmu secara bersama tanpa menyalahgunakannya.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kerajinan.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Kasih sayang, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran menganalisis.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh

15.02.2011 (Selasa)-Cuti Maulidur Rasul

16.02.2011 (Rabu)

Kelas

4K6/4S2

Masa

09.45pg-10.55pg/11.30pg-12.40tgh

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.10: Keadilan

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengenalpasti perlakuan atau tindakan yang adil dan saksama dalam pelbagai situasi.
  2. Mempertimbangkan sesuatu secara wajar dan menyeluruh sebelum mengambil tindakan.
  3. Mengamalkan sifat keadilan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran

  1. Menerima amalan keadilan melalui sistem kehakiman negara.
  2. Bersikap adil dalam mengambil tindakan dan membuat keputusan.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kasih sayang.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Keadilan, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran membuat keputusan.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 


 

Tarikh

17.02.2011 (Khamis)

Kelas

4K3

Masa

09.45pg-10.20pg

Subjek

Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk

Tatabahasa (Simpulan Bahasa)

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan contoh-contoh simpulan bahasa.
  2. Membuat perbincangan mengenai beberapa contoh simpulan bahasa yang diberi.

Hasil Pembelajaran

Membolehkan pelajar memahami maksud simpulan bahasa yang diberi serta contoh ayat simpulan bahasa.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang kesalahan ejaan dan imbuhan.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai

Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menjana idea.

Refleksi

70% pelajar dapat membuat latihan dengan baik. 30% pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh

17.02.2011 (Khamis)

Kelas

4K1

Masa

10.20pg-11.30pg

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.9: Kasih Sayang

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menerangkan pentingnya nilai kasih sayang dalam perkembangan diri dan kejayaan hidup.
  2. Meyakini bahawa sikap kasih sayang penting untuk kehidupan yang harmoni.
  3. Mengamalkan nilai kasih sayang secara tekal.

Hasil Pembelajaran

Mengamalkan kasih sayang dengan menggunakan pelbagai ilmu secara bersama tanpa menyalahgunakannya.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kerajinan.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Kasih sayang, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran menganalisis.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 


 


 


 

Tarikh

18.02.2011 (Jumaat)

Kelas

4S5

Masa

10.40pg-11.40pg

Subjek

Pendidikan Moral

Tajuk

Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

1.8: Kerajinan

Objektif P&P

Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyenaraikan ciri-ciri kerajinan.
  2. Menghuraikan pentingnya nilai kerajinan dalam kehidupan.
  3. Mengamalkan nilai kerajinan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran

Berkeyakinan dan tabah menghadapi dugaan dan cabaran untuk mencapai kejayaan.

Pengetahuan Sedia Ada

Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai berkaitan dengan kasih sayang.

ABM

Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti

Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai

Kerajinan, kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK

Menerangkan, menjana idea dan kemahiran menganalisis.

Refleksi

Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 


 


 


 


 


 

Friday, February 11, 2011

Minggu 6 (2011)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


 

PEMULIHAN BAHASA MELAYU T4/PENDIDIKAN MORAL T4


 

MINGGU 6


 

Tarikh                        29.01-6.02.2011 (Cuti Tahun Baru Cina)

07.02.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K3

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk                        Tatabahasa (Membina Ayat)

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Memahami perkataan yang diberi.
  2. Membina ayat berdasarkan perkataan yang diberi.

Hasil Pembelajaran Pelajar dapat membina ayat berdasarkan perkataan yang diberi.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang

simpulan bahasa.

ABM                      Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK Menjana idea.

Refleksi 50% pelajar dapat membina ayat dengan baik. 50%

pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh                        07.02.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.8: Kerajinan

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyenaraikan ciri-ciri kerajinan.
  2. Menghuraikan pentingnya kerajinan dalam kehidupan.
  3. Mengamalkan nilai kerajinan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Berkeyakinan dan tabah menghadapi dugaan dan cabaran

untuk mencapai kejayaan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan berdikari..

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai Kerajinan,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        08.02.2011 (Selasa)


 

Kelas                        4K1

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.7: Berdikari

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan pentingnya sikap berdikari untuk kejayaan hidup
  2. Menjelaskan langkah-langkah menyelesaikan masalah berkaitan dengan diri dan sosial.
  3. Mengamalkan sikap berdikari dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Menyedari kepentingan berilmu supaya dapat membantu

hidup berdikari.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan toleransi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Berdikari,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        09.02.2011 (Rabu)

MC


 

Tarikh                        10.02.2011 (Khamis)

MC


 

Tarikh                        11.02.2011 (Jumaat)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.7: Berdikari

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan pentingnya sikap berdikari untuk kejayaan hidup
  2. Menjelaskan langkah-langkah menyelesaikan masalah berkaitan dengan diri dan sosial.
  3. Mengamalkan sikap berdikari dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Menyedari kepentingan berilmu supaya dapat membantu

hidup berdikari.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan toleransi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Berdikari, kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        12.02.2011 (Sabtu)-sekolah ganti 2


 

Kelas                        4K1

Masa                        08.05pg-09.05pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.8: Kerajinan

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyenaraikan ciri-ciri kerajinan.
  2. Menghuraikan pentingnya kerajinan dalam kehidupan.
  3. Mengamalkan nilai kerajinan dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Berkeyakinan dan tabah menghadapi dugaan dan cabaran

untuk mencapai kejayaan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan berdikari..

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat latihan.

Penerapan Nilai Kerajinan,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 


 

Wednesday, February 2, 2011

Minggu 4 (2011)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


 

PEMULIHAN BAHASA MELAYU T4/PENDIDIKAN MORAL T4


 

MINGGU 4


 

Tarikh                        24.01.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K3

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk                        Karangan jenis gambaran/keperihalan (sambungan)

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengemukakan isi-isi penting karangan.
  2. Menghuraikan isi penting karangan dan membuat karangan dengan lebih baik.

Hasil Pembelajaran Mengetahui contoh karangan jenis gambaran dan dapat membuat karangan dengan lebih terperinci.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang jenis-

jenis ayat.

ABM                      Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK Menjana idea.

Refleksi 60% pelajar dapat membuat karangan dengan baik. 40%

pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh                        17.01.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        25.01.2011 (Selasa)


 

Kelas                        4K1

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.5: Hemah Tinggi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menggunakan bahasa yang sepatutnya ketika berinteraksi.
  2. Menerapkan sikap sopan-santun dalam kehidupan.
  3. Beramah mesra dengan semua orang tanpa mengira status.

Hasil Pembelajaran Sentiasa berkelakuan sopan dalam setiap tindakan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan bertanggungjawab.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan latihan serta bersoal jawab


dengan pelajar.

Penerapan Nilai Hemah tinggi,kesungguhan dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan,menjana idea dan membuat keputusan.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.
    


 

Tarikh                        26.01.2011 (Rabu)


 

Kelas                        4S5

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.5: Hemah Tinggi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menggunakan bahasa yang sepatutnya ketika berinteraksi.
  2. Menerapkan sikap sopan-santun dalam kehidupan.
  3. Beramah mesra dengan semua orang tanpa mengira status.

Hasil Pembelajaran Sentiasa berkelakuan sopan dalam setiap tindakan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan bertanggungjawab.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan latihan serta bersoal jawab


dengan pelajar.

Penerapan Nilai Hemah tinggi,kesungguhan dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan,menjana idea dan membuat keputusan.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.
    


 

Tarikh                        26.01.2011 (Rabu)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.7: Berdikari

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan pentingnya sikap berdikari untuk kejayaan hidup
  2. Menjelaskan langkah-langkah menyelesaikan masalah berkaitan dengan diri dan sosial.
  3. Mengamalkan sikap berdikari dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Menyedari kepentingan berilmu supaya dapat membantu

hidup berdikari.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan toleransi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.

    


 

Tarikh                        27.01.2011 (Khamis)


 

Kelas                        4K3

Masa                        09.45pg-10.20pg

Subjek                         Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk                        Simpulan Bahasa

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan contoh-contoh simpulan bahasa.
  2. Membuat perbincangan mengenai beberapa contoh simpulan bahasa yang diberi.

Hasil Pembelajaran Membolehkan pelajar memahami maksud simpulan bahasa yang diberi.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang

karangan gambaran/keperihalan.

ABM                      Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK Menjana idea.

Refleksi 30% pelajar dapat membuat karangan dengan baik. 70%

pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh                        27.01.2011 (Khamis)


 

Kelas                        4K1

Masa                        10.20pg-11.30pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        28.01.2011 (Jumaat)


 

Kelas                        4S5

Masa                        10.20pg-11.30pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.