Wednesday, February 2, 2011

Minggu 4 (2011)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


 

PEMULIHAN BAHASA MELAYU T4/PENDIDIKAN MORAL T4


 

MINGGU 4


 

Tarikh                        24.01.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K3

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk                        Karangan jenis gambaran/keperihalan (sambungan)

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Mengemukakan isi-isi penting karangan.
  2. Menghuraikan isi penting karangan dan membuat karangan dengan lebih baik.

Hasil Pembelajaran Mengetahui contoh karangan jenis gambaran dan dapat membuat karangan dengan lebih terperinci.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang jenis-

jenis ayat.

ABM                      Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK Menjana idea.

Refleksi 60% pelajar dapat membuat karangan dengan baik. 40%

pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh                        17.01.2011 (Isnin)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        25.01.2011 (Selasa)


 

Kelas                        4K1

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.5: Hemah Tinggi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menggunakan bahasa yang sepatutnya ketika berinteraksi.
  2. Menerapkan sikap sopan-santun dalam kehidupan.
  3. Beramah mesra dengan semua orang tanpa mengira status.

Hasil Pembelajaran Sentiasa berkelakuan sopan dalam setiap tindakan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan bertanggungjawab.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan latihan serta bersoal jawab


dengan pelajar.

Penerapan Nilai Hemah tinggi,kesungguhan dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan,menjana idea dan membuat keputusan.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.
    


 

Tarikh                        26.01.2011 (Rabu)


 

Kelas                        4S5

Masa                        08.15pg-09.25pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.5: Hemah Tinggi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menggunakan bahasa yang sepatutnya ketika berinteraksi.
  2. Menerapkan sikap sopan-santun dalam kehidupan.
  3. Beramah mesra dengan semua orang tanpa mengira status.

Hasil Pembelajaran Sentiasa berkelakuan sopan dalam setiap tindakan.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan bertanggungjawab.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan latihan serta bersoal jawab


dengan pelajar.

Penerapan Nilai Hemah tinggi,kesungguhan dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan,menjana idea dan membuat keputusan.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.
    


 

Tarikh                        26.01.2011 (Rabu)


 

Kelas                        4K6/4S2

Masa                        09.45pg-10.20pg/12.05tgh-12.40tgh

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.7: Berdikari

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan pentingnya sikap berdikari untuk kejayaan hidup
  2. Menjelaskan langkah-langkah menyelesaikan masalah berkaitan dengan diri dan sosial.
  3. Mengamalkan sikap berdikari dalam kehidupan.

Hasil Pembelajaran Menyedari kepentingan berilmu supaya dapat membantu

hidup berdikari.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan toleransi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.

    


 

Tarikh                        27.01.2011 (Khamis)


 

Kelas                        4K3

Masa                        09.45pg-10.20pg

Subjek                         Pemulihan Bahasa Melayu

Tajuk                        Simpulan Bahasa

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menyatakan contoh-contoh simpulan bahasa.
  2. Membuat perbincangan mengenai beberapa contoh simpulan bahasa yang diberi.

Hasil Pembelajaran Membolehkan pelajar memahami maksud simpulan bahasa yang diberi.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang

karangan gambaran/keperihalan.

ABM                      Buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi penerangan dan latihan kepada pelajar.

Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan mematuhi arahan guru.

KBKK Menjana idea.

Refleksi 30% pelajar dapat membuat karangan dengan baik. 70%

pelajar masih memerlukan bimbingan guru.


 

Tarikh                        27.01.2011 (Khamis)


 

Kelas                        4K1

Masa                        10.20pg-11.30pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.


 

Tarikh                        28.01.2011 (Jumaat)


 

Kelas                        4S5

Masa                        10.20pg-11.30pg

Subjek                         Pendidikan Moral

Tajuk                        Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Sub Tajuk 1.6: Toleransi

Objektif P&P                    Di akhir pengajaran, pelajar dapat:-

  1. Menunjukkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  2. Mewujudkan ciri-ciri toleransi bagi mengelakkan berlakunya pertelingkahan.
  3. Mengamalkan semangat perpaduan dan sikap tolak ansur dalam kalangan anggota masyarakat.

Hasil Pembelajaran Menghormati amalan hidup pelbagai kaum.

Pengetahuan Sedia Ada         Pelajar telah mendapat pendedahan awal tentang nilai

                 berkaitan dengan nilai hemah tinggi.

ABM                      Buku teks,buku rujukan dan papan hitam.

Aktiviti Guru memberi nota dan pelajar membuat perbincangan


dalam kumpulan.

Penerapan Nilai Toleransi,kesungguhan,kerjasama dan mematuhi


arahan guru.

KBKK Menerangkan, menjana idea dan kemahiran


menganalisis.

Refleksi Kebanyakan pelajar memahami topik yang diajar.

1 comment:

  1. rph baik tetapi boleh ditambahbaik dengan memperbaiki refleksi kepada penentuan kuantiti yang dapat dikira atau dilihat. susunan blog juga boleh diperbaiki lagi. terima kasih.

    ReplyDelete